Packers QB Aaron Rodgers pridružio se legendarnoj tvrtki sa 350. touchdown-om

Nedjelja popodne, Aaron Rodgers od Green Bay Packers dokazao da je i dalje među NFL najučinkovitiji povratni udar tijekom odlučne pobjede nad Mrežom Oakland Raiders , Rano je napustio iz igre nakon što je dovršio 25 od 31 pokušaja prolaza za 429 metara i pet touchdowna. Požurio je i po šesti rezultat. Uz to, Rodgers je bacio svoj 350. rezultat u karijeri, pridruživši se NFL eliti u knjigama rekorda.

Budući da je u trećoj četvrtini ostalo manje od tri minute i vodio prednost 28-17 nad Oakland Raidersima, Rodgers je odustao u potrazi za otvorenim širokim prijemnikom. Umjesto toga, uočio je Jimmyja Grahama, kojeg je sigurnosno pratio Erik Harris. Jedno bacanje kasnije, Packersi su postrojili za dodatni poen.

Rodgers je postigao 350 touchdowna u svojoj karijeri u samo 172 igre u karijeri, službeno postajući najbrži igrač u povijesti lige koji je dostigao ovu prekretnicu. Drew Brees prethodno je držao rekord s 350 touchdowna u 180 igara.

Kad je Rodgers napustio igru ​​u četvrtoj četvrtini, učinio je to prolaznom ocjenom 158,3. U NFL-u, ovo je savršena ocjena prolaznika koja se nikad ne može nadjačati i zahtijeva nedostatak presretanja i vrlo malo nepotpunoća.

Da isključim Rodgersov dan, Jim Nantz iz DZS Emisijski tim također je objasnio da je ova statistička linija od 400 prohodnih dvorišta, pet prolazaka i jedno brzo slijetanje rijetkost u NFL-u. Samo su dva druga napadača u povijesti lige postigla ovaj podvig. Ovnovi napadač Ramsa Norm Van Brocklin učinio je to 1951. godine, a Redskins, napadač Mark Rypien, izjednačio se s njim 1991. godine.

Nakon igre, glavni trener prve godine Matt LaFleur dao je Rodgersu igračku loptu za njegov učinak kod kuće. Ta je veza pod nadzorom nakon što je bivši glavni trener Mike McCarthy napustio grad, ali i Rodgers i LaFleur imaju tim Packersa koji je u sezoni sjedio sa 6-1.